Tisk

Zahájení sezóny ve Štětí

Čtvrtý ročník PHL byl zahájen. Úvodního kola se letos zhostilo Štětí, které zajistilo i krásné slunečné počasí.

Samotný průběh soutěže byl trochu komplikovaný. Prvním dvěma družstvům mužů se nesepla časomíra při dostřiku a tak se svolali vedoucí družstev a domluvilo se, že se časomíra vymění. Pro náhradní terče dojelo družstvo z PS Předonín, takže celý závod místo na nástřiky byl na sklopky.

Jak už je tradicí, první kategorie na startu byla TOP muži. První místo obsadilo družstvo Hrobce A s časem 19,10s. Druhé místo obsadili Matadoři z Černuce, kteří se vrátili s velkou parádou po dlouhé pauze. Jejich výsledný čas byl 22,91s. Třetí místo obsadili muži z Kmetiněvse s časem 23,52s.

Po přestavění trati se na start dostaly ženy se svou kategorií TOP. První místo vybojovala děvčata z Předonína s časem 22,20s. Druhé skončily Dřemčice s časem 22,81s. Třetí místo obsadilo nové družstvo žen, Jarmily-Černuc, s časem 23,52s.

Letošní novinkou je kategorie ŘÍP, která nahrazuje kategorii PS12. Po předchozí roky se v této kategorii běhalo na jednotný stroj, ale protože byly stále častější problémy s provozem na závodech, musela se tato kategorie změnit. U mužů se kategorie ŘÍP běhá na 2B na vlastní stroj a v ženské kategorii se běhá s vypnutým strojem, tj. stroj se startuje až za běhu.

V mužské kategorii na prvním místě skončili muži z Hrobec A s časem 16,91s. Druzí byli SDH Předonín s časem 19,95s. třetí místo vybojovali muži s Kmetiněvse s časem 20,37s.

Ženy skončily následovně. Na první příčce s časem 21,89s skončily Kikinky z Nových Dvorů. Druhé místo vybojovaly Hrobce s časem 23,93s. Třetí místo obsadily Jarmily-Černuc s časem 24,17s.

Vystavil: Michaela Dvořáková, SDH Dřemčice ve čtvrtek 29. května 2014 ve 20.08:03, přečteno: 808×

Komentáře k článku

V diskuzi není zatím žádné téma.

Podřipská hasičská liga v požárním útoku

Podřipská hasičská liga © 2023 ~ Vytvořil milanpala.cz ~ Redakční systém FSL CMS