Tisk

Poslední závod Podřipské ligy v Předoníně

Zazvonil zvonec a Podřipské ligy je konec. Velké finále Podřipské ligy, kde se rozhodovalo o konečném pořadí, jenž nebylo ještě známo ani v jedné kategorii. Rozhodoval poslední závod, který se konal 20.8.2011 v Pře­doníně, kde je výborný areál. Nutno podotknout, že tato soutěž byla jedna z nejhezčích a nejlépe organizačně zvládnutých po všech stránkách. Po právu patří celému SDH Předonín dík za skvělé zvládnutí závodu.

autor: Robert Pánek

Soutěž byla zahájena domácím družstvem a to SDH Předonín B, jenže je známo provedením poklidného útoku s pomalejší vodou a to předvedlo i dnes. Nebýt prostřiku levého proudu, jistě by to stačilo na lepší umístění, ale klukům muselo nakonec stačit šesté místo s časem 38,80s.

Následující družstvo SDH Černuc provázela smůla. Nejprve zaváhání na rozdělovači, poté prostřik pravého proudu a nakonec jako by toho nebylo málo, tak neplatný pokus za nespojení sacího vedení. To je poslalo na poslední jedenácté místo.

Kmetiněves se startovním číslem tři odstartoval k pěknému útoku, ale to bylo zmařeno hned po chybě košaře a i přesto se klukům povedlo nastříkat v čase 33,44s a zajistit si páté místo.

Skoro domácí SDH Bechlín chtěl zazářit v sousední vesnici, ale bohužel klukům se nepovedlo nabrat včas vodu a to jim zapříčinilo výsledný čas 49,59s – konečné osmé místo.

Na startovní čáru se postavil jeden z adeptů na mistra ligy a to SDH Nové Dvory A. Jejich koncert byl narušen chybou na rozdělovači, což naštěstí se klukům podařilo pěkně nastříkat, ale čas 31,78s je posunul na čtvrté místo. Tento výsledek jim stále dával naději na titul mistra ligy.

SDH Černouček se startovním číslem šest neměl letos moc štěstí, což platilo i při tomto závodu. Pravému proudaři se nepodařilo spojit na základně spoje a toto zdržení mělo za následek čas 51,64s a -celkové deváté místo.

Sedmičku mělo SDH Hrobce. Hned po startu košař nedal koš, který mu upadl. Napodruhé ho našrouboval, ale pomalejší voda a navíc prostřik jednoho z proudů jim přineslo čas 30,25s – třetí místo.

SDH Mělník Blata, jenž je týmem ze sousedního kraje, mělo zdržení na základně, kde se následně muselo čekat s vodou, aby byl každý na svém místě. To přineslo čas až 55,82s – celkově deváté místo.

Devítku mělo SDH Černuc B, jenž překonali své očekávání a se skvěle provedeným útokem nasadilo laťku opravdu vysoko. Výsledný čas 25,01s jim přinesl druhé místo.

Nové Dvory B se startovním číslem deset mělo za úkol pomoci svému áčku a tudíž i strojník opravdu dlouho čekal s vodou, ale i přesto byl velký prostřik na jednou proudu, což mělo za následek čas 45,25s – sedmé místo.

Poslední šlo domácí družstvo SDH Předonín A, jenž musel vyhrát, aby byl mistrem ligy, což nebylo po výkonu Černuce vůbec lehké. Klukům se povedlo ze sebe vydat opravdu vše a když se časomíra zastavila na hodnotě 24,37s, mohli začít slavit. Povedlo se jim vyhrát titul mistra ligy a tím byla kategorie TOP MUŽI ukončena.

Stejným pořadím, tak jako v kategorii TOP byla zahájena kategorie PPS12 muži. Jako první šlo na řadu SDH Předoním B, jenž předvedlo stejný útok jako v předešlé kategorii. Čas 36,72s je zařadil na šesté místo.

SDH Černuc A s dvojkou na startu, jenž šlo klidně na základnu a i tak jim šla voda. Pro jisté provedení útoku se jim povedl výsledný čas 34,36s. Dnes to stačilo pouze na pátou příčku.

S trojkou SDH Kmetiněves chtělo předvést obdobný útok, jako v předešlé kategorii, což by se jim i povedlo. Bohužel pro ně neskutečně velký prostřik 14s, jim zajistil čas 48,98s a až desáté místo

Čtvrtý na základně byl SDH Bechlín. Těmto mladým klukům, nebýt prostřiku na pravém proudu, se mohlo podařit dostat se na čtvrtou příčku. ale muselo jim stačit sedmé místo s časem 38,35s.

SDH Nové Dvory A, jenž mělo číslo pět, chtělo alespoň v této kategorii vyhrát titul. Jejich útok byl zakončen krásným nástřikem proudařů a už se jen čekalo na Předonínské kluky, jak to zvládnou, protože jejich čas byl zatím 29,69s ,což je zatím zařadilo na první místo. Nakonec to stačilo na celkové druhé místo, jak v soutěži tak v lize.

Šestku měl opět SDH Čerrnouček a ani tady se jim nedařilo. Zdržení na koši a poté čekání na doběhnutí proudaře na čáru i jeho následný prostřik (8s), jim zastavilo časomíru na hodnotě 46,48s, což nestačilo lépe než na deváté místo.

SDH Hrobce provázela smůla od začátku až do konce pokusu. Nejprve napodruhé nabraná voda, což měl za následek čas 49,90s. To nebylo ještě všechno, protože pro následný červený praporek za přešlápnutí čáry nástřiku jim bylo uděleno NP (neplaný pokus) a tim i poslední jedenácté místo.

Osmičku mělo SDH Mělník Blata. Velké zaváhání béčkaře, což musel rozdělovač dotahovat zapříčinilo čas 41,57s a osmé místo.

SDH Černuc B bylo dnes opravdu na koni a tento pokus klukům vyšel i přes malé zaváhání béčkaře – čas 30,86 a celkové hezké třetí místo.

SDH Nové Dvory B se startovním číslem deset zlepšilo svůj výkon oproti předchozí kategorii, a nebýt dlouhého stříkání proudařů, tak by bylo ještě lépe – časem 32,33 si zajistilo čtvrté místo.

To nejlepší nakonec, jak se říká. Proto SDH Předonín A si ponechával vše na závěr. Bezchybný útok a úctihodný nástřik přineslo klukum čas 27.31 a tim první místo v soutěži a titul mistra i v této kategorii.

Po menší přestávce a upravení trati pro ženy mohla začít kategorie TOP ženy. Jako první se představilo SDH Dřemčice, jenž předvedlo krásný útok jen nebýt nemalého prostřiku levé proudařky. Holkám musel stačit čas 36,56s a celkové třetí místo v soutěži.

Dvojku dnes mělo SDH Nové Dvory – Kikinky. Je to velice mladý a perspektivní tým, který předvedl též pohledný útok, kde čas prvního proudu byl na první místo, ale bohužel pravá proudařka nastříkala až v čase 38,22s, což stačilo na čtvrté místo.

SDH Černouček s číslem tři, předvedlo klidný útok na jisté provedení a nebýt dlouhého stříkání proudařek,jistě by to bylo lepší umístění. Holkám musel stačit čas 39,23 – páté místo.

Číslo čtyři dnes patřilo holkám SDH Mělník Blata. Těm se to dnes povedlo, sice s menší problém na spojení savic, ale následně pěkný nástřik zastavil časomíru na hodnotě 34,22 a zajistil jim dnes druhé místo.

Na startu s pětkou byl SDH Bechlín. Holkám po touze zabodovat se nejprve nepovedlo spojit bčko na stroj a po zapojení měla proudařka problém nasměrovat svůj proud vody na terč, takže čas 49,56 jim stačil až na poslední sedmé místo.

Největší favorit soutěže svou roli potvrdil a to i nejrychlejším nástřikem, který předvedla proudařka na levém proudu s hodnotou 25,63s. Konečný čas se zastavil po nasříkáná druhé proudařky v čase 32,85s a to jim už zajistilo titul mistra ligy.

Poslední se představil SDH Předonín s poklidným útokem. Už to vypadalo na přední příčky, ale velice dlouhé stříkání holkám vyneslo čas 49,48 a šesté místo. Tímto byla kategorie TOP ženy ukončena.

Jako v předešlé kategorii, tak i tady začalo SDH Dřemčice. Holkám se útok opravdu povedl, krásný útok i pro diváky, ale bohužel po vytažení savice z vody nebyl nasazen sací koš, což znamenalo NP.Tím pádem poslední místo.

SDH Nové Dvory Kikinky s dvojkou se nepovedlo zopakovat útok, tak jako v předešlé kategorii a s problémem na spojení sacího vedení se jim pozastavil čas na 42,46s a to je posunulo dnes na páté místo.

Trojku mělo SDH Černouček, jenž měl sice menší problém na náběru vody, ale jinak pěkný útok a jejich nejlepší čas v této lize 36,58 jim přinesl čtvrté místo.

SDH Mělník Blata se čtyřkou měl nejprve zaváhání levé proudařky a následné nenabrání vody,což se povedlo až v čase někde kolem 50s jim přineslo čas 60,74s a dnes předposlední šesté místo.

SDH Bechlín, jenž kralovalo v této kategorii a jasně vedlo, mělo nejprve problém na našroubování koše. To bylo rychle napraveno a tak čas, jenž byl 36,37s jim přinesl druhé místo a i titul mistra v této kategorii.

Předposlední šlo na start SDH Nové Dvory. Děvčata předvedla pěkný útok a i přes prostřik se jim nakonec povedlo s časem 33,86s dnes v této kategorii vyhrát.

Ve 14.00 hod. byl vyhlášen nástup, vyhlášení výsledků a předání cen. Letošní první ročník Podřipské Ligy je u konce a už teď se těšíme na nadcházející druhý ročník. Věřim, že tato premiéra se všem zamlouvala a příští sezonu se nás sjede stejný nebo ještě větší počet.

Vystavil: Pavel Novák, SDH Hrobce v pondělí 26. září 2011, přečteno: 1448×

Komentáře k článku

V diskuzi není zatím žádné téma.

Podřipská hasičská liga v požárním útoku

Podřipská hasičská liga © 2021 ~ Vytvořil milanpala.cz ~ Redakční systém FSL CMS