Tisk

Slavnostní vyhlášení 2012

2. ročník Podřipské hasičské ligy je definitivně u konce. Zúčastněná družstva letos zažila novinku. Vyhlášení vítězů neproběhlo na hřišti po posledním závodu, jak je zvykem, ale v jiný den, na jiném místě a více slavnostně. Mluvím o Slavnostním vyhlášení PHL 8. 9. 2012 v Nových Dvorech.

Celým večerem nás provázel Ladislav Pokorný v roli moderátora a Josef Mareš jako DJ. Na zahájení večera bylo vytvořeno video z fotek družstev, která se letošního ročníku zúčastnila. Toto video můžete shlédnout níže.

Po tomto videu nám pan moderátor pověděl o historii této ligy, její prvotní myšlenku a poděkoval radě PHL. Jako doprovodný program nás navštívily mažoretky Slunečnice ze Straškova. Poté už mohlo následovat samotné vyhlášení.

Jako první přišlo na řadu vyhlášení kategorie PPS12-muži. Vyhlašovalo se od 15. místa, družstva obdržela diplom s celkovým místem. Loňským vítězem této kategorie bylo družstvo SDH Předonín, letos je v prvenství vystřídali chlapi z SDH Hrobce „A“. Druhé celkové místo si převzali Hrobce „B“. Třetí celkové místo si odvezli muži z PS Předonín.

Hrobce „A“ měli letos i nejrychlejší čas na nástřikové terče, a to 24,01s. druhý nejrychlejší čas patří SDH Černuc 24,54s a třetí mají opět Hrobce „A“ 24,78s. Na sklopné terče nejrychlejší čas vybojovalo SDH Hrobce „B“ 20,99s, za nimi se drží Hrobce „A“ 21,03s a třetí opět Hrobce „B“ 21,11s.

Samozřejmě se během večera nezapomnělo poděkovat i rozhodčím PHL. Jejich složení vypadá takto: Tomáš Klupák, Antonín Drbal, Tomáš Novák, Markéta Čulíková, Jaroslav Kopal, Jaroslav Vocásek, Miroslav Svoboda, Jindřich Vejřík, Jindřich Konfršt a Pavel Novák. Děkujeme.

Druhé přišly na řadu ženy v kategorii TOP. Ženy se vyhlašovaly od 10. místa. Každé družstvo mělo své video z fotek z celé sezóny. Družstva také dostala diplom a maličkost, většinou v podobě lahve Sangrie. Loňskými vítězkami byly ženy z Nových Dvorů, letos je vystřídaly ženy z Dřemčic. Odvezly si pohár za celkové první místo a pohár putovní. Pro celkové 2. místo si přišly ženy z Hrobec. A pohár za 3. celkové místo si odnesly domácí Nové Dvory.

Zde video vítězek SDH Dřemčice:

Nejrychlejší čas v této kategorii na nástřikové terče letos vybojovaly holky z Hrobec 26,73s, druhý čas patří také ženám z Hrobec 26,77s a třetí nejrychlejší čas vybojovaly ženy z Dřemčic 27,12s. Na sklopné terče byly nejrychlejší SDH Křešice 20,79s, druhé Kikinky 21,78s a třetí SDH Duchcov 21,97s.

V přestávce, mezi vyhlášením další kategorie, nám své taneční umění předvedla Karolína Pánková, která závodně tancuje latinu, dance, show dance, kde se objevují prvky baletu a gymnastiky. Tento rok se stala oficiální trenérkou taneční školy Stardance a vyučuje latinu a balet. Je to Mistryně světa, Evropy, republiky a Světového poháru v těchto tancích.

Také jsme si připomněli pořadatele 2. ročníku PHL. Byli jimi Bechlín, Štětí, Hrobce, Sulejovice, Dřemčice, Ctiněves, Černuc, Nové Dvory, Lukavec, Brozany, Předonín, to jsou ti, kteří se nebáli a přispěli tak rozvoji této ligy. Pořadatelům tedy patří velké díky.

Jako třetí přišlo na řadu vyhlášení kategorie PPS12-ženy. V loňském roce se vítězkami staly ženy z Bechlína, které se bohužel letos moc nezúčastňovaly, což je podle mne velká škoda. V letošním roce je vystřídaly Kikinky. Celkově druhé skončily ženy z Hrobec a třetí místo si vybojovaly ženy z Nových Dvorů. Opět dostalo diplom 10 nejlepších družstev a první tři příčky pohár.

Mezi 3 nejrychlejší časy této kategorie na nástřikové terče se zařadily první Dřemčice 28,53s, druhé Kikinky se stejným časem 28,53s a třetí místo opět Kikinky 28,59s. na sklopné terče prvenství mají Hrobce 22,59s, druhé Nové Dvory 24,26s a třetí Dřemčice 24,31s.

Na vyhlášení byla také nečekaná vsuvka, a to vyhlášení nejlepších proudařů v letošním ročníku PHL. Toto vyhlášení se týkalo pouze terčů nástřikových, protože jich tento rok byla většina. V kategorii TOP muži si titul nejlepší proudař odnesl Lukáš Jalamudis z SDH Hrobce s časem 22,12s, který sestřelil na závodě v Sulejovicích. Titul nejlepší proudař v kategorii PPS12 muži si odnesl Pavel Novák opět z SDH Hrobce s časem 23,45s, který vybojoval v Lukavci. Titul nejlepší proudařka si odnesla Šárka Preisová z SDH Dřemčice v obou kategoriích. V kategorii TOP s časem 23,90s ze Sulejovic a v kategorii PPS12 s časem 26,94s v Černuci. Gratulujeme.

Jako čtvrté přišlo na řadu vyhlášení kategorie TOP-muži. Opět se vyhlašovalo od 15. místa, družstva obdržela diplom s maličkostmi. Loňský vítěz této kategorie bylo družstvo SDH Předonín, letos je vystřídalo družstvo Hrobce „A“, které si odneslo pohár za celkové místo a pohár putovní. Celkově druzí skončili chlapi SDH Hrobce „B“ a celkové třetí místo vybojoval PS Předonín.

Zde video vítězů SDH Hrobce „A“

3 nejrychlejší časy této kategorie na nástřikové terče: Hrobce „A“ 23,12s, druhé Zeměchy 23,70s a třetí PS Předonín 23,90s. Na sklopné terče vede čas SDH Chrášťany 19,23s, druhý čas patří PS Předonín 19,26s a třetí čas 19,34s patří Hrobcům „A“. Závěr vyhlášení ukončilo video, které můžete shlédnout zde:

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným družstvům jak na závodech, tak na vyhlášení. Doufáme, že se Vám vyhlášení líbilo a můžeme se na Vás těšit v následujícím 3. ročníku Podřipské hasičské ligy.

Vystavil: Michaela Dvořáková, SDH Dřemčice ve středu 12. září 2012 ve 21.31:34, přečteno: 1843×

Přiložené soubory
SouborPříponaPočet stáhnutíDatum přidání
P1030633 JPG 1209 × ve středu 12. září 2012 ve 21.18:48
P1030653 JPG 1221 × ve středu 12. září 2012 ve 21.19:19
DS1235 jpg 1218 × ve středu 12. září 2012 ve 21.19:44

Komentáře k článku

V diskuzi není zatím žádné téma.

Podřipská hasičská liga v požárním útoku

Podřipská hasičská liga © 2024 ~ Vytvořil milanpala.cz ~ Redakční systém FSL CMS