Tisk

Začátek něčeho nového - Bechlín

Dnem 15. 5. 2011 začíná něco nového. Svým prvním závodem začala totiž nová Podřipská hasičská liga. Důvodem založení bylo více sjednotit pravidla a hlavně družstva, která jezdila převážně pohárové soutěže. Právě proto je 1. ročník ještě takový zkušební, kdy se zjišťuje co soutěžním družstvům bude vyhovovat. Jak toho docílit? Jednoduše, protože bylo pro tento ročník udělaný jeden požární útok na vlastní stroj a druhý na jednotnou PPS12. Dalšími důležitými parametry je to, že se soutěží na tzv. široké hadice, nástřikové terče a na 3 B.

A jak probíhala soutěž? Průběh závodu provázelo zamračené počasí, ale na druhou stranu nezačalo pršet, takže samotný závod mohl v poklidu začít. Svojí účastí potěšilo pořadatele 16 mužských a 7 ženských družstev.

Jako první šla na řadu mužská kategorie na vlastní mašinu. Své premiérové vítězství vybojovalo pořád zlepšující se družstvo „A“ z Předonína časem 26,93 s, na druhém místě skončili hasiči „A“ z Nových Dvorů časem 28,95 s a třetí příčku obsadily Hrobce časem 29,14 s.

Na jednotnou mašinu vyhrály Střemy časem 32,54 s, druhé místo si odvezl Předonín „A“ časem 34,09 s a třetí příčku obsadily Zeměchy časem 34,40 s.

V ženské kategorii na vlastní stroj si premiérové vítězství odvezly děvčata z Nových Dvorů časem 33,05 s, druhé obsadily hasičky z Tuhaně a třetí skončil Předonín časem 37,72 s.

Na jednotný stroj vyhrála dřemčická děvčata časem 43,12 s, druhou příčku obhájilo družstvo z Tuhaně časem 44,49 s a třetí příčka zůstala také beze změn, protože holky z Předonína předvedla požární útok s časem 44,80 s.

Rozhodně pořadatelé a Rada PHL má co zlepšovat, ale i přesto si všichni zaslouží pochvalu za odvedenou práci.

Můžeme se jen těšit na druhou soutěž PHL, která se bude konat 4. 6. 2011 ve Štětí na místním fotbalovém hřišti.

V diskuzi si mimochodem můžete rezervovat startovní pořadí na druhý závod ve Štětí.

Související

  • Závod: Bechlín, v neděli 15. května 2011 v 10.00

Vystavil: Pavel Novák, SDH Hrobce ve středu 18. května 2011, přečteno: 1716×

Komentáře k článku

V diskuzi není zatím žádné téma.

Podřipská hasičská liga v požárním útoku

Podřipská hasičská liga © 2021 ~ Vytvořil milanpala.cz ~ Redakční systém FSL CMS